Hakkımızda

Şirket Profili
İletişim Bilgileri
Üreticilerimiz
Basında Biz

Teknik Destek

Aztech Driver

Star Driver

Ürünlerimiz
  - Fujitsu
  - Toshiba
  - Fujitsu   - Fujitsu   - Fujitsu

  - Fujitsu

  - Fujitsu   - Fujitsu   - Xerox   - Xerox   - Xerox   - Star    - Star    - Star   - Xerox   - Aztech
  - Netgear
  - Kensington   - Kensington   - Toshiba   - Toshiba   - Toshiba   - Toshiba
Markalarımız

Fujitsu

Toshiba

Aztech

Netgear

Kensington
Star
Xerox

ALBİM A.Ş.

KURULUŞUDUR.

 

  ŞİRKET PROFİLİ
 
 

Şirket Profili


 

2010 yılında kuruluşunun 28. yılını dolduran Albim A.Ş., 1983 yılında bilgisayar ürünleri satışı amacıyla kurulmuş olup, ilk yıllarında son kullanıcıya ve  sonrasında  bayilere yönelik ev bilgisayarları, PC’ler, hard diskler ve disketlerin satış ve pazarlaması ile  faaliyetlerini yürütmüştür

Albim, distribütörlük faaliyetlerine 1990 yılında Star markasının POS ve Termal yazıcılarının Türkiye distribütörü olarak pazarlama ve satışıyla başladı. 1995 yılına kadar yaklaşık 130.000 adet Star yazıcı satışı gerçekleştirerek yazıcı pazarında  yıllarca pazar liderliğini sürdürmüştür. Daha sonraki yıllarda yönünü Uzakdoğu’ya çeviren Albim, 1993 yılından itibaren uzun süre Mitac notebook ve PC’lerinin Türkiye'de distribütörlüğünü yapmıştır. 1995 yılında Aztech Fax Modem ürünlerini distribütörlük yelpazesine ekleyen Albim, şu anda Aztech modem, 3G router ve homepluglardan oluşan geniş bir ürün portföyünü pazara sunmaktadır. 2000 yılında ise Fujitsu Siemens’in (şu anda Fujitsu Teknoloji) 2001 senesinde de Xerox’un Türkiye distribütörü oldu. Albim 2003’den bu yana Toshiba IT ürünlerinin Türkiye dağıtıcısı olarak faaliyetlerine devam etmektedir. 2004 yılı içinde Kensington notebook/PC/ iPod/iPhone aksesuarlarının distribütörlüğüne başlamıştır.

2006 yılda da Albim, Toshiba LCD TV ve DVD ürünlerinin dağıtıcılığıyla Tüketici Elektroniği pazarına girmiştir. 2007 yılında ise Mio Kişisel Navigasyon cihazlarının Türkiye distribütörü olmuştur. 2009 yılında Toshiba video kameraların dağıtıcılığına başlayan Albim 2010 yılının başında Pentax dijital fotoğraf makinelerinin dağıtıcılığına başlamıştır. Aynı sene içinde Netgear Veri depolama, Network, Güvenlik, İletişim ve Ev Elektroniği ürünlerinin Türkiye distribütörülüğüne başladı.  Albim en son olarak Toshiba LED aydınlatma ürünlerinin dağıtımına başlamıştır.

Albim, her geçen gün satış temposunu ve yatırımlarını arttırarak Türkiye çapında geniş ürün portföyü sunmakta ve yaygın dağıtım faaliyetlerini sürdürmektedir. 70’nin üzerinde çalışanıyla Satış/Pazarlama, Teknik Servis, Teknik Destek, Proje, İthalat, Finans/Muhasebe bölümleriyle Albim satışını yürüttüğü ürünlerin satış sonrası teknik servis hizmetlerine de aralıksız devam etmektedir. Star POS ve termal yazıcıları, Xerox yazıcı ve fotokopileri, Toshiba notebookları, Aztech modemler, Kensington Ürünleri, Mio Kişisel Navigasyon Cihazlarının tamir ve bakımları Albim Teknik Servisinin verdiği hizmetleri arasındadır. Albim tüketici ürünlerini Türkiye’de tüm zincir mağazalar ve geniş bir bayi kanalının yanı sıra kurumsal ürünleri de çok sayıda kurumsal iş ortakları ile pazara sunmaktadır.

 

 

Ana Sayfa  |  Şirket Profili  |  İletişim  |   Kampanyalar  |

İnönü Mahallesi Kayışdağı Caddesi Kurtoğlubey Sokak Arslan İş Merkezi No:13-7
34754 Ataşehir / İSTANBUL
 - Tel: 90 (216) 469 23 00 Pbx - Faks: 90 (216) 469 22 90
©
Albim Bilgi İşlem İthalat ve Ticaret A.Ş. Her hakkı saklıdır.
Her türlü görüş ve önerileriniz için info@albim.com adresini kullanabilirsiniz.